RİZE’DE LİKAPA DERNEĞİ KURULDU

Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, likapa yetiştiriciliği konusunda daha iyi çalışma yapılabilmesi için likapa derneği kurduklarını söyledi.
     Paliç, yaptığı açıklamada, ilde çayın yanında üreticiye ek gelir sağlanması için çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirtti.
     Ziraat Odası olarak üreticiye çayın yanında üretebilecekleri ürünler konusunda yardımcı olmaya çalıştıklarını anlatan Paliç, ”Rize’deki tarımın her türü bizi ilgilendiriyor. Son dönemde ilimizde likapa üretimi teşvik ediliyor. Biz de bu konuda çalışma yürütüyoruz. Örnek likapa bahçesi kurma çalışması yürütüyoruz” dedi.
     Likapanın önümüzdeki yıllarda bölge için önemli bir ürün olacağına inandıklarını kaydeden Paliç, ”Bu nedenle likapa konusunda daha iyi çalışma yürütülmesi için likapa derneği kurduk. Önümüzdeki yıllarda bölge insanına önemli ekonomik katkı sağlayacağına inanıyoruz. İnsanlarımızın çayın yanında ek gelir getirecek ürünler üretmesini önemsiyoruz” diye konuştu.

0 Shares:
Benzer İçerikler

Likapa Yetistiriciligi

MÜSİAD RİZE ŞUBE BAŞKANI TEMİZEL: ''ÇAYA DESTEKLEYİCİ BİR ÜRÜN OLARAK BÖLGEDE YETİŞMESİ UYGUN OLAN LİKAPA YETİŞTİRİCİLİĞİNİN GELİŞMESİNE ÖNEM VERİYORUZ''

Likapa ( Yaban Mersini )

Yaban Mersini ılıman iklim kuşağına adapte olmuş bir meyve türü olup botanik olarak gerçek üzümler gurubunda yer almaktadır.…